"Masz Pasję - ZWYCIĘŻASZ!" - nie spoczniemy Wyróżniony

Projekt „MASZ PASJĘ – ZWYCIĘŻASZ!” w październiku doładował się potężną dawką motywacji, nie zabrakło emocji, pozytywnej energii i dużej porcji adrenaliny.
Odbyła się seria:

- czterech EXTREME’alnych spotkań dofinansowanych w ramach realizacji zadania publicznego ze środków Miasta i Gminy Pniewy;

- dwóch również pasjonujących w ramach realizacji zadania publicznego ze środków Gminy Obirniki;

- siedmiu spotkań finalizujących realizację zadania ze środków Powiatu Poznańskiego.
W ciągu trzech dni spotkaliśmy się z licealistami z Pniew i Owińsk, uczniami z technikum w Obornikach, uczniami szkół podstawowych Powiatu Poznańskiego (Chludowo, Suchy Las, Czerwonak, Owińska). Spotkania poprowadził Tomasz Biduś - członek kadry narodowej Polski, mistrz Europy, uczestnik Mistrzostw Świata i Mistrz Polski w rugby na wózkach. Rozmawialiśmy o stereotypach myślenia o osobach z niepełnosprawnościami. Można było zobaczyć, jak wygląda wózek gracza w rugby: poobijany, świeżo po zawodach oraz zobaczyliśmy, czym na co stać ludzi z prawdziwą pasją. A jest tego co niemiara – rajdowiec kierujący samochodem na torze wyścigowym, drifter – jeden z najlepszych w Europie, pilot szybowca biorący udział w zawodach rangi światowej.
Sam Tomasz Biduś kocha grę w rugby i uwielbia sitwake. Jest pomysłodawcą wheelmageddonu i jest ambasadorem fundacji Avalon Extreme, wspierającej osoby z niepełnosprawnościami i umożliwiającej im realizować swoje pasje.
Jeśli słowa „drift”, „sitwake” czy „whellmageddon” nic wam nie mówią, a chcielibyście dowiedzieć się, jakie to dyscypliny sportowe - odsyłamy na stronę fundacji Avalon Extreme https://avalonextreme.pl/.
Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim uczniom za aktywny udział w spotkaniu, a kadrze szkół za współorganizację, współpracę i umożliwienie młodzieży wzięcia udziału w spotkaniach projektu "Masz Pasję - ZWYCIĘŻASZ!".

Mariusz Brudz