W dniach 24-26.05.2024 w Pniewach odbył się VI Międzynarodowy Festiwal Artystyczny Sztuki Tanecznej i Akrobatyki Powietrznej.
W pierwszym dniu odbyło się szkolenie sędziowskie i zajęcia warsztatowe.
Przez następne dwa dni od wczesnego rana do późnego wieczoru w Hali OSiR Pniewy widzowie podziwiali pokazy cyrkowe i akrobatyczne solistów, duetów i zespołów z 33 polskich klubów i studiów akrobatyki powietrznej i sztuki cyrkowej miast oraz młodych artystów z Ukrainy. Na scenie zaprezentowało się:
- 25.05.2024 - 133 artystów w kategoriach Aerial Hoop i Inne Formy Aerial;
- 26.05.2024 – 173 artystów kategoriach Aerial Silks, Aerial Show i Inne Formy Sztuki Cyrkowej.
Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, Starosty Powiatu Szamotulskiego Beaty Hanyżak, Burmistrza Gminy Pniewy Jarosława Szurki.
Puchar Grand Prix Starosty Powiatu Szamotulskiego otrzymały reprezentantki Szkoły Akrobatyki Powietrznej Flying Stars z Wrocławia – Daria Lasota i Hanna Jednoróg – za spójną, płynną i ciekawą choreografię duo na aerial cube w kategorii inne Formy Aerial.
Puchar Grand Prix Burmistrza Gminy Pniewy reprezentantka Strefy Wysokich Lotów (Białystok) Aleksandra Bukowska za spójny i zrównoważony układ, wyróżniający się płynnością , trudnymi elementami i oryginalnością.
Oprócz wyróżnień i nagród za 1, 2 i 3 miejsce w poszczególnych kategoriach wiekowych, jury wybrało osoby do nagród specjalnych VI edycji festiwalu:
Nagrody specjalne Starosty Powiatu Szamotulskiego otrzymały:
- Ewa Wiśniewska (Piotrkowska Fundacja Talentów, Piotrków Trybunalski) za wieloletni wkład w rozwój sztuki cyrkowej i akrobatyki powietrznej oraz za wyjątkowe prezentacje artystyczne;
- Kaja Bizoń (klub „Dance 4 You”, Żywiec) za wysoki poziom techniczny układu choreograficznego i dynamikę;
- Gabriela Sztajnert (Piotrkowska Fundacja Talentów, Piotrków Trybunalski) za wysoki poziom artystyczny, wyjątkowa płynność i czystość wykonania układu.
Nagrody specjalne Burmistrza Gminy Pniewy otrzymały:
- Tomasz Rodak (Szkoła Akrobatyki, Poznań) za wieloletni wkład artystyczny i pedagogiczny w rozwój sztuki cyrkowej oraz za wkład w rozwój Festiwalu Artystycznego Sztuki Tanecznej i Akrobaty Powietrznej w Pniewach;
- Blanka Kaczmarek (Flying Flowers, Leszno) za wysoki poziom techniczny i dynamikę układu;
- Aleksandra Bukowska (SWL, Białystok) za wysoki poziom artystyczny, doskonała harmonię i balans pomiędzy techniką i emocjami oraz za teatralność przekazu i prawdziwość sceniczną.
Organizatorzy, Stowarzyszenie SMUL i OSIR Pniewy, z całego serca dziękują sędziom, wszystkim wolontariuszom i osobom zaangażowanym w realizacje wydarzenia, a w szczególności uczniom, nauczycielom i dyrekcji Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Urszulanek SJK im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach i uczestnikom i członkom Stowarzyszenia KS Akro Fly.
Wydarzenie było współfinansowane ze środków Gminy Pniewy i Starostwa powiatu Szamotulskiego.
Wszystkim uczestnikom składamy serdecznie gratulacje za przepiękne występy, pasję i dawkę dobrej energii. Do zobaczenia!
Od godziny 13:00 do godziny 16:30 przy bardzo licznej frekwencji promowaliśmy aktywny i zdrowy sposób spędzania czasu wolnego, łączyliśmy więzi rodzinne poprzez wspólne uczestnictwo rodziców, dzieci i rodzeństwa w sportowych grach, zabawach tanecznych i sportowych, konkursach warsztatach artystycznych.
Szczególny nacisk postawiliśmy na promocję aktywności fizycznej (liczne konkurencje sportowe) i zdrowego trybu życia (stoiska informacyjne, dwa konkursy i warsztaty prozdrowotne). W trakcie wydarzenia zrealizowaliśmy:
- program artystyczny, przygotowywany przez uczniów LO Sióstr Urszulanek SJK,
- konkurencje sportowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych;
- warsztaty ekologiczne dot. zdrowego odżywiania się, miodoterapii, zielarstwa oraz wyrobu świec z wosku,
- spotkanie z pszczelarzem i możliwość podziwiania prawdziwych pszczół na stoisku z mobilnym ulem;
- atrakcje na ścianie wspinaczkowej,
- konkurencje z kulami Bumper Ball,
- zamki dmuchane i artystyczne stoiska dla najmłodszych;
- tańce integracyjne i pokazy zespołu akrobatycznego.
Realizacja Pikniku była możliwa dzięki dofinansowaniu Gminy Pniewy i NBP
Po raz dziesiąty w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej Dąbrowa koło Pniew odbył się Jubileuszowy Bieg Św. Urszuli. W konkurencjach wzięli udział dzieci, młodzież i osoby dorosłe, od przedszkolaka do seniora. Stawiły się na start również czworonogi ze swoimi właścicielami i miłośnicy marszów z kijkami. Każdy z uczestników, który ukończył bieg dostał medal okolicznościowy, a zwycięzcy z najlepszym czasem otrzymali medale za 1,2,3 miejsce i nagrody.
W tym roku bieg ukończyło 229 uczestników, w tym 52 dzieci w wieku przedszkolnym, 55 uczniów szkoły podstawowej, 109 osób dorosłych i 13 uczestników z pieskami w konkurencji dogtrekking.
Wyniki biegu i fotorelacja z wydarzenia dostępne na http://biegswurszuli.pl oraz na Fb: #biegswurszuli
Realizacja wydarzenia odbyła się przy współfinansowaniu zadania przez Gminę Pniewy i Starostwo Szamotulskie.
Serdecznie gratulujemy wszystkim finalistom II edycji konkursu "USTA NIE OD PARADY" wspaniałych wystąpień i audycji. Wasz wysoki poziom przygotowania zupełnie zaskoczył jurorów, którzy omawiali szczegółowo każde wystąpienie. Poruszane przez Was Wszystkich tematy, ale również sposób ich prezentacji, z pewnością zasługują na uznanie i podziw.
Gorąco dziękujemy opiekunom i nauczycielom za przygotowanie, wsparcie i motywowanie swoich uczniów.
Jak w każdym konkursie – na koniec trzeba zrobić podsumowanie i przyznać komuś zwycięstwo. Ale jesteśmy przekonani, że każde z finałowych przemówień zasłużyło na nagrodę. Dziękujemy za odwagę, włożoną pracę i pasję.
Miło nam będzie gościć Was na warsztatach, które planujemy zorganizować w ramach kolejnej edycji i o których pozwolimy sobie Was poinformować po ustaleniu terminów z trenerami.
Relacja z Gali Finałowej oraz nagrania wszystkich wystąpień i audycji są dostępne na funpage konkursu - USTA NIE OD PARADY.
Pozdrawiamy serdecznie i życzymy kolejnych sukcesów!
Przez trzy dni 9 - 11.06 2023 w Hali OSiR w Pniewach podziwialiśmy pokazy taneczne, cyrkowe i akrobatyczne solistów i zespołów z 34 polskich miast oraz z miast ukraińskich - ze Lwowa, Użgoroda i Berdyczowa. W tym roku do udziału zgłosiło się 616 uczestników, którzy wystąpiły w 328 prezentacjach artystycznych, w tym:
- 261 uczestników w kategorii Akrobatyka Powietrzna
- 355 uczestników w kategorii Sztuka Taneczna w takich stylach jak Taniec Nowoczesny, Taniec Sportowy, Showdance i Sztuka Cyrkowa.
Puchar Starosty Szamotulskiego, w pierwszym dniu festiwalu, otrzymała Oleksandra Alieksieieva (Gimnastyka Powietrzna School – Warszawa) za przepiękną opowieść artystyczną zaprezentowaną w powietrzu na kole cyrkowym.
Puchar Burmistrza Gminy Pniewy otrzymał zespół z Suchego Lasu (Klub Sportowy Akro Fly) za prezentację „Baletnice i Arlekiny”, pełną humoru i interakcji. Zespół w swoim pokazie artystycznym połączył elementy tańca klasycznego, akrobatyki powietrznej na kole cyrkowym i szarfie.
Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego otrzymała p. Svitlana Bardadymova (Studio Cyrkowe „Divaki” – Berdyczów/Ukraina) za stworzenie wyjątkowych choreografii pt. „Drzewo”, „Calineczka”, „Vis-a-Vis”, „Kozaczki”.
V Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Sztuki Tanecznej i Akrobatyki Powietrznej został zrealizowany przy wsparciu finansowym Burmistrza Gminy Pniewy, Starostwa Szamotulskiego i Fundacji LOTTO pod patronatem honorowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka.
Z opłat startowych i specjalnie zorganizowanej zbiórki sfinansowaliśmy udział w wydarzeniu dzieci i młodzieży z Ukrainy, którzy pokazali bardzo wysoki poziom przygotowania.
W realizację wydarzenia zaangażowana została liczna grupa wolontariuszy - uczniowie poznańskich szkół (LO im. Mistrzostwa Sportowego, SP nr 62, Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej Lipczyńskiej) i uczniowie oraz nauczyciele LO Sióstr Urszulanek SJK im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach.
Wydarzenie zrealizowano przy wsparciu finansowym:
- Burmistrza Gminy Pniewy,
- Starostwa Powiatowego w Szamotułach,
- Fundacji "LOTTO"
w ramach otwartych konkursów ofert na rok 2023.
Więcej materiałów - na stronie wydarzenia Festiwal Tańca w Pniewach
Zarząd Stowarzyszenia dnia 6 grudnia na swoim posiedzeniu zweryfikował i zaakceptował wnioski o przyznanie stypendium na rok szkolny 2022/23 dla uczniów-uchodźców z Ukrainy kształcących się w polskim systemie edukacji, w tym szkołach artystycznych oraz szkołach i klubach sportowych i przyznał stypendia:
1. ARTYSTYCZNE (w wysokości 1200,00 zł) dla 17 uczniów z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej – Lipczyńskiej w Poznaniu;
2. SPORTOWE (w wysokości 2000,00 zł) dla 4 uczniów z ZSP nr 15 Szkoły Podstawowej nr 62 im. gen. Stanisława Taczaka w Poznaniu;
3. SPORTOWE (w wysokości 2000,00) dla 1 uczennicy z Klubu Sportowego Akro Fly w Suchym Lesie.
Łącznie wsparcie przyznano dla 22 uczniów.
Pragniemy serdecznie podziękować naszemu darczyńcy - Keller Williams Reality International , a w szczególności Keller Williams Poland - za wsparcie finansowe Programu Stypendialnego „Masz pasję – zwyciężasz, Ukraino!” , jak również za wsparcie pozostałej działalności stowarzyszenia na rzecz uchodźców z Ukrainy w roku 2022.
Stowarzyszenie Krzewienia Pedagogicznej i Duchowej Myśli Św. Urszuli przy wsparciu finansowym Keller Williams Reality International powołuje do życia program wsparcia skierowany do dzieci i młodzieży uchodźczej.