Po raz dziesiąty w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej Dąbrowa koło Pniew odbył się Jubileuszowy Bieg Św. Urszuli. W konkurencjach wzięli udział dzieci, młodzież i osoby dorosłe, od przedszkolaka do seniora. Stawiły się na start również czworonogi ze swoimi właścicielami i miłośnicy marszów z kijkami. Każdy z uczestników, który ukończył bieg dostał medal okolicznościowy, a zwycięzcy z najlepszym czasem otrzymali medale za 1,2,3 miejsce i nagrody.

W tym roku bieg ukończyło 229 uczestników, w tym 52 dzieci w wieku przedszkolnym, 55 uczniów szkoły podstawowej, 109 osób dorosłych i 13 uczestników z pieskami w konkurencji dogtrekking.

Wyniki biegu i fotorelacja z wydarzenia dostępne na http://biegswurszuli.pl  oraz na Fb: #biegswurszuli

Realizacja wydarzenia odbyła się przy współfinansowaniu zadania przez Gminę Pniewy i Starostwo Szamotulskie.

 

    

Serdecznie gratulujemy wszystkim finalistom II edycji konkursu "USTA NIE OD PARADY" wspaniałych wystąpień i audycji. Wasz wysoki poziom przygotowania zupełnie zaskoczył jurorów, którzy omawiali szczegółowo każde wystąpienie. Poruszane przez Was Wszystkich tematy, ale również sposób ich prezentacji, z pewnością zasługują na uznanie i podziw.

Gorąco dziękujemy opiekunom i nauczycielom za przygotowanie, wsparcie i motywowanie swoich uczniów.  

Jak w każdym konkursie – na koniec trzeba zrobić podsumowanie i przyznać komuś zwycięstwo. Ale jesteśmy przekonani, że każde z finałowych przemówień zasłużyło na nagrodę. Dziękujemy za odwagę, włożoną pracę i pasję. 

Miło nam będzie gościć Was na warsztatach, które planujemy zorganizować w ramach kolejnej edycji i o których pozwolimy sobie Was poinformować po ustaleniu terminów z trenerami.

Relacja z Gali Finałowej oraz nagrania wszystkich wystąpień i audycji są dostępne na funpage konkursu - USTA NIE OD PARADY.

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy kolejnych sukcesów!

    

    

 

II edycja konkursu Usta Nie Od Parady:
Już czas wybrać temat - Gala Finałowa 06 grudnia 2023!
II edycja konkursu jest współfinansowana przez:
- Burmistrza Pniewy gmina
- Starostwo Powiatowe w Szamotułach
Tematyka II edycji:
o Wędrówka
o Tradycja
o Wolność
o Służba
o Pasja
Kategorie konkursowe:
1. Przemówienia publiczne
2. Audycje radiowe
Regulamin wraz Załącznikami jest dostępny do pobrania na stronie www.smul.pl
Liczba miejsc w etapie finałowych ograniczona - decyduje kolejność nadesłanych zgłoszeń.
Do zobaczenia!
Do pobrania:

Przez trzy dni 9 - 11.06 2023 w Hali OSiR w Pniewach podziwialiśmy pokazy taneczne, cyrkowe i akrobatyczne solistów i zespołów z 34 polskich miast oraz z miast ukraińskich - ze Lwowa, Użgoroda i Berdyczowa. W tym roku do udziału zgłosiło się 616 uczestników, którzy wystąpiły w 328 prezentacjach artystycznych, w tym:
- 261 uczestników w kategorii Akrobatyka Powietrzna
- 355 uczestników w kategorii Sztuka Taneczna w takich stylach jak Taniec Nowoczesny, Taniec Sportowy, Showdance i Sztuka Cyrkowa.
Puchar Starosty Szamotulskiego, w pierwszym dniu festiwalu, otrzymała Oleksandra Alieksieieva (Gimnastyka Powietrzna School – Warszawa) za przepiękną opowieść artystyczną zaprezentowaną w powietrzu na kole cyrkowym.
Puchar Burmistrza Gminy Pniewy otrzymał zespół z Suchego Lasu (Klub Sportowy Akro Fly) za prezentację „Baletnice i Arlekiny”, pełną humoru i interakcji. Zespół w swoim pokazie artystycznym połączył elementy tańca klasycznego, akrobatyki powietrznej na kole cyrkowym i szarfie.
Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego otrzymała p. Svitlana Bardadymova (Studio Cyrkowe „Divaki” – Berdyczów/Ukraina) za stworzenie wyjątkowych choreografii pt. „Drzewo”, „Calineczka”, „Vis-a-Vis”, „Kozaczki”.


V Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Sztuki Tanecznej i Akrobatyki Powietrznej został zrealizowany przy wsparciu finansowym Burmistrza Gminy Pniewy, Starostwa Szamotulskiego i Fundacji LOTTO pod patronatem honorowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka.
Z opłat startowych i specjalnie zorganizowanej zbiórki sfinansowaliśmy udział w wydarzeniu dzieci i młodzieży z Ukrainy, którzy pokazali bardzo wysoki poziom przygotowania. 

W realizację wydarzenia zaangażowana została liczna grupa wolontariuszy - uczniowie poznańskich szkół (LO im. Mistrzostwa Sportowego, SP nr 62, Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej Lipczyńskiej) i uczniowie oraz nauczyciele LO Sióstr Urszulanek SJK im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach.

Wydarzenie zrealizowano przy wsparciu finansowym:

- Burmistrza Gminy Pniewy,

- Starostwa Powiatowego w Szamotułach,

- Fundacji "LOTTO"

w ramach otwartych konkursów ofert na rok 2023.

 

Więcej materiałów - na stronie wydarzenia Festiwal Tańca w Pniewach 

Zarząd Stowarzyszenia dnia 6 grudnia na swoim posiedzeniu zweryfikował i zaakceptował wnioski o przyznanie stypendium na rok szkolny 2022/23 dla uczniów-uchodźców z Ukrainy kształcących się w polskim systemie edukacji, w tym szkołach artystycznych oraz szkołach i klubach sportowych i przyznał stypendia:
1. ARTYSTYCZNE (w wysokości 1200,00 zł) dla 17 uczniów z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej – Lipczyńskiej w Poznaniu;
2. SPORTOWE (w wysokości 2000,00 zł) dla 4 uczniów z ZSP nr 15 Szkoły Podstawowej nr 62 im. gen. Stanisława Taczaka w Poznaniu;
3. SPORTOWE (w wysokości 2000,00) dla 1 uczennicy z Klubu Sportowego Akro Fly w Suchym Lesie.

Łącznie wsparcie przyznano dla 22 uczniów.

Pragniemy serdecznie podziękować naszemu darczyńcy - Keller Williams Reality International , a w szczególności Keller Williams Poland - za wsparcie finansowe Programu Stypendialnego „Masz pasję – zwyciężasz, Ukraino!” , jak również za wsparcie pozostałej działalności stowarzyszenia na rzecz uchodźców z Ukrainy w roku 2022.

 

Stowarzyszenie Krzewienia Pedagogicznej i Duchowej Myśli Św. Urszuli przy wsparciu finansowym Keller Williams Reality International powołuje do życia program wsparcia skierowany do dzieci i młodzieży uchodźczej.

 

W dniach 18 i 19 czerwca 2022 w Pniewach w Hali Widowiskowo-Sportowej OSiR w Pniewach po raz kolejny zorganizowaliśmy wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim - IV Ogólnopolski Festiwal Tańca.  Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Burmistrza Gminy Pniewy, Starosty Szamotulskiego oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

W Hali Widowiskowo-Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pniewach 17 czerwca został rozegrany III Ogólnopolski Turniej Tańca w Powietrzu, a w niedzielę 18 czerwca parkiet opanowali tancerze tańca nowoczesnego i współczesnego biorące udział w IV Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego.

Jak co roku, wydarzenie zostało zorganizowane na bardzo wysokim profesjonalnym poziomie. W festiwalu uczestniczyło 785 zawodników, którzy przedstawili do oceny sędziowskiej 350 prezentacji taneczno-akrobatycznych. Tym razem oprócz zawodników z Wielkopolski gościliśmy kluby taneczne, zespoły i szkoły z takich miast, jak Warszawa, Lublin, Białystok, Kraków, Gdynia, Gdańsk, Koszalin, Wrocław, Poznań, Szczecin, Opole, Katowice, Łódź, Toruń, Gorzów Wielkopolski, Legnica, Strzelce Krajeński, Starachowice, Mikołów, Chorzów, Piotrków Trybunalski.

Zawodnicy tańca nowoczesnego zawalczyły o puchar Grand Prix Starosty Szamotulskiego, a soliści i duety akrobatyki powietrznej zmagali się o puchar Grand Prix Burmistrza Gminy Pniewy.

Podczas 2 dni festiwalowych jurorzy ocenili występy:

17.06.2022 – 561 tancerzy w 120 prezentacjach w kategorii Tańca Nowoczesnego,

18.06.2022 - 224 tancerzy w 230 prezentacjach w kategorii Tańca w Powietrzu,

 

Relacje z festiwalu oraz dokumentacja zdjęciowa została zaprezentowana na profilu FB festiwalu (który dotarł do ponad 1500 odbiorców i uzyskał 890 polubień i ponad 900 osób obserwujących).

 

Temat przewodni projektu był związany z życiem i działalnością Patronki Pniew - świętej Urszuli Ledóchowskiej  - na terenie Polski i Litwy. Podczas tygodniowego spotkania młodzieży polskiej z młodzieżą z zaprzyjaźnionej  szkoły litewskiej (Szkoły im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Czarnym Borze/Litwa) w dniach od 25.04.2022 do 29.04.2022 uczestnicy projektu dzieliły się doświadczeniem, wiedzą oraz poznawali regionalne tradycje i zwyczaje.

Dla międzynarodowej grupy młodzieży w Pniewach zorganizowaliśmy zwiedzanie Sanktuarium i m. Pniewy oraz spotkanie z osobami związanymi ze św. Urszulą; questy edukacyjne; warsztaty artystyczne (plastyczne na terenie LO Sióstr Urszulanek SJK w Pniewach), taneczno-akrobatyczne (w Poznaniu w Szkole Akrobatyki i w Zespole Tańca i Pieśni „Łaniki”), warsztaty ginących zawodów i lokalnego rzemiosła (w Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach).

W projekcie uczestniczyło 20 osób – w tym młodzież Gminy Pniewy w wieku od 14 do 18 lat (10 osób) oraz 10 uczniów ze szkoły w Czarnym Borze z Litwy.

Dzięki działaniom udało się nawiązać współpracę międzynarodową lokalnej młodzieży i młodzież z Litwy, która zamierzamy kontynuować i rozwijać.

Strona 1 z 8