IV OFT w Pniewach za nami

W dniach 18 i 19 czerwca 2022 w Pniewach w Hali Widowiskowo-Sportowej OSiR w Pniewach po raz kolejny zorganizowaliśmy wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim - IV Ogólnopolski Festiwal Tańca.  Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Burmistrza Gminy Pniewy, Starosty Szamotulskiego oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

W Hali Widowiskowo-Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pniewach 17 czerwca został rozegrany III Ogólnopolski Turniej Tańca w Powietrzu, a w niedzielę 18 czerwca parkiet opanowali tancerze tańca nowoczesnego i współczesnego biorące udział w IV Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego.

Jak co roku, wydarzenie zostało zorganizowane na bardzo wysokim profesjonalnym poziomie. W festiwalu uczestniczyło 785 zawodników, którzy przedstawili do oceny sędziowskiej 350 prezentacji taneczno-akrobatycznych. Tym razem oprócz zawodników z Wielkopolski gościliśmy kluby taneczne, zespoły i szkoły z takich miast, jak Warszawa, Lublin, Białystok, Kraków, Gdynia, Gdańsk, Koszalin, Wrocław, Poznań, Szczecin, Opole, Katowice, Łódź, Toruń, Gorzów Wielkopolski, Legnica, Strzelce Krajeński, Starachowice, Mikołów, Chorzów, Piotrków Trybunalski.

Zawodnicy tańca nowoczesnego zawalczyły o puchar Grand Prix Starosty Szamotulskiego, a soliści i duety akrobatyki powietrznej zmagali się o puchar Grand Prix Burmistrza Gminy Pniewy.

Podczas 2 dni festiwalowych jurorzy ocenili występy:

17.06.2022 – 561 tancerzy w 120 prezentacjach w kategorii Tańca Nowoczesnego,

18.06.2022 - 224 tancerzy w 230 prezentacjach w kategorii Tańca w Powietrzu,

 

Relacje z festiwalu oraz dokumentacja zdjęciowa została zaprezentowana na profilu FB festiwalu (który dotarł do ponad 1500 odbiorców i uzyskał 890 polubień i ponad 900 osób obserwujących).