Podsumowanie V edycji OFTP w Pniewach

Przez trzy dni 9 - 11.06 2023 w Hali OSiR w Pniewach podziwialiśmy pokazy taneczne, cyrkowe i akrobatyczne solistów i zespołów z 34 polskich miast oraz z miast ukraińskich - ze Lwowa, Użgoroda i Berdyczowa. W tym roku do udziału zgłosiło się 616 uczestników, którzy wystąpiły w 328 prezentacjach artystycznych, w tym:
- 261 uczestników w kategorii Akrobatyka Powietrzna
- 355 uczestników w kategorii Sztuka Taneczna w takich stylach jak Taniec Nowoczesny, Taniec Sportowy, Showdance i Sztuka Cyrkowa.
Puchar Starosty Szamotulskiego, w pierwszym dniu festiwalu, otrzymała Oleksandra Alieksieieva (Gimnastyka Powietrzna School – Warszawa) za przepiękną opowieść artystyczną zaprezentowaną w powietrzu na kole cyrkowym.
Puchar Burmistrza Gminy Pniewy otrzymał zespół z Suchego Lasu (Klub Sportowy Akro Fly) za prezentację „Baletnice i Arlekiny”, pełną humoru i interakcji. Zespół w swoim pokazie artystycznym połączył elementy tańca klasycznego, akrobatyki powietrznej na kole cyrkowym i szarfie.
Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego otrzymała p. Svitlana Bardadymova (Studio Cyrkowe „Divaki” – Berdyczów/Ukraina) za stworzenie wyjątkowych choreografii pt. „Drzewo”, „Calineczka”, „Vis-a-Vis”, „Kozaczki”.


V Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Sztuki Tanecznej i Akrobatyki Powietrznej został zrealizowany przy wsparciu finansowym Burmistrza Gminy Pniewy, Starostwa Szamotulskiego i Fundacji LOTTO pod patronatem honorowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka.
Z opłat startowych i specjalnie zorganizowanej zbiórki sfinansowaliśmy udział w wydarzeniu dzieci i młodzieży z Ukrainy, którzy pokazali bardzo wysoki poziom przygotowania. 

W realizację wydarzenia zaangażowana została liczna grupa wolontariuszy - uczniowie poznańskich szkół (LO im. Mistrzostwa Sportowego, SP nr 62, Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej Lipczyńskiej) i uczniowie oraz nauczyciele LO Sióstr Urszulanek SJK im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Pniewach.

Wydarzenie zrealizowano przy wsparciu finansowym:

- Burmistrza Gminy Pniewy,

- Starostwa Powiatowego w Szamotułach,

- Fundacji "LOTTO"

w ramach otwartych konkursów ofert na rok 2023.

 

Więcej materiałów - na stronie wydarzenia Festiwal Tańca w Pniewach