Współpraca z DPS w Łężeczkach

   Zgodnie z trójstronnym porozumieniem pomiędzy nasza Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych Sióstr Urszulanek SJK, Stowarzyszeniem Krzewienia Duchowej i Pedagogicznej Myśli św. Urszuli oraz Domem Pomocy Społecznej w Łężeczkach,
  16 października 2008r. uczniowie naszego technikum wyjechali na zajęcia praktyczne z technologii gastronomicznej do DPS w Łężeczkach.   

Naszym zadaniem było zrobienie bardzo dużej ilości klusek leniwych dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Dzień zapowiadał się wspaniale i ciekawie.

Pan kierownik działu gastronomicznego przywitał nas z radością i zaprowadził w stronę wielkiej kuchni, gdzie czekały na nas produkty oraz bardzo mili kucharze. Każda z dziewczyn miała wyznaczone stanowisko. Godziny mijały szybko i wesoło, a my pracowalyśmy, jak mrówki. Gdy już skończyłyśmy, w nagrodę za wykonaną pracę, dostałyśmy po porcji klusek, które były przepyszne.

Gdy już brzuszki zostały napełnione postanowilyśmy wyruszyć w stronę pokoi i zapytać mieszkańców, jak smakował im obiadek. Zdania były podzielone, ponieważ nie wszyscy lubią kluski :) Następnie pani Agnieszka zrobiła nam kilka zdjęć i szczęśliwie wrócilyśmy do szkoły.

Jestem bardzo zadowolona z tych kilkugodzinnych praktyk. Dały mi dużo do zrozumienia, przede wszystkim świadomość tego, jak bardzo ważna jest praca w grupie.

Malwina Kamińska kl. I TGH