Koncert "na wodzie"

   Gdyby nie niepewna pogoda to koncert odbył by się tradycyjnie nad jeziorem. A tak, musieliśmy go przenieść do Auli Zgromadzenia. I bliżej św. Urszuli. A może właśnie tak miało być…

 

   Zawodowi wykonawcy wokalni i instrumentalni, profesjonalne nagłośnienie, młody narybek kółka teatralnego. Udało się połączyć repertuar chóru „Gospel Joy” z prezentacją przygotowaną z okazji Dnia Patronki Szkoły.


   Za myśl przewodnią głównego tematu koncertu posłużyły słowa św. Urszuli mówiące o tym, że „..wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Ojca…”. A jeśli tak, to niezależnie od miejsca zamieszkania, koloru skóry czy wyznania, musimy sobie pomagać, aby życie na ziemi wszystkim nam przynosiło radość, miłość i pokój.


   Stąd zarówno w pojawiających się na ekranie obrazach, jak i w słowach śpiewanych przez Gospel Joy utworów, bezustannie przewijał się motyw miłości naszego Ojca do ludzi i uwielbienia naszego Ojca przez tychże ludzi. A że muzyka gospel nie pozwala długo ustać spokojnie, toteż wkrótce cała aula uczestniczyła razem z chórem w wielkim misterium. Na szczęście w trakcie pokazu fajerwerków deszcz na chwilę przestał padać. Pozwoliło to nieco ochłonąć po brawurowym wykonaniu przez chór „Błogosławieni Są”  oraz „Happy Day” przy niebywale aktywnej pomocy wszystkich widzów.
SMB