„Masz Pasję – Zwyciężasz!” podczas Jubileuszowego Biegu Św. Urszuli Wyróżniony

W Poniedziałek Wielkanocny, w ramach realizacji zadania publicznego dofinansowanego ze środków Starostwa Szamotulskiego, podczas V Biegu Św. Urszuli został zrealizowany program projektu „Masz Pasję – Zwyciężasz!” - po raz pierwszy w plenerze.

Przepiękna pogoda sprawiła, że ponad 500 osób wybrało aktywność fizyczną i taką formę spędzenia drugiego dnia świąt i stawiło się w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Dąbrowie, niedaleko Pniew. Tuż obok naszego stanowiska była meta, finiszowali biegacze z dogtrekingu, dzieci i młodzież na krótszych dystansach oraz dorośli na 5 i 10 km, a u nas toczyły się pasjonujące walki szermiercze na trawie.

   

Pan Mirek Chudy – reprezentant Kadry Narodowej w szermierce na wózkach, mówca motywacyjny i radny miasta Wrześni – jak zawsze interesująco opowiadał dzieciom i młodzieży o tej ciekawej i trudnej technicznie dyscyplinie sportu. W oczekiwaniu na swoją kolej odbyło się wiele rozmów, w czasie których opowiadano o pasjach, o tolerancji i o marzeniach.  Zainteresowanie było ogromne, a długa kolejka chętnych do włożenia strojów szermierczych i stoczenia walki cierpliwie czekała na ławeczce. Niecodzienne wydarzenie, ciekawa dyscyplina sportu i charyzma prowadzącego spowodowały, że ponad 5 godzin spotkania minęły jak jedna chwila.