IV Bieg Św. Urszuli Wyróżniony

Pod tym hasłem odbył się IV Bieg św. Urszuli. Uczestnicy biegu, już tradycyjnie, spotkali się w drugi dzień Świąt Wielkanocnych w Centrum Edukacji Przyrodniczej Dąbrowa  k. Pniew. Minione spotkanie pokazało, że Bieg św. Urszuli cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród miłośników tej dyscypliny sportowej. Spora grupa tegorocznych uczestników biegu wzięła w nim udział, mimo iż nie udało im się wcześniej zarejestrować. Ci, którzy zdecydowali się stanąć na starcie w ostatniej niemal chwili, nie ukrywali, że do wyjścia z domu zachęciła ich słoneczna pogoda. Startujący w zawodach przybyli do Dąbrowy razem ze swoimi rodzinami. Wszak była to wspaniała okazja spędzenia świątecznego popołudnia na świeżym powietrzu oraz spotkania się ze znajomymi. 

Na podium stanęli zwycięzcy biegów na 5 i 10 km, nordic walking i dogtrekking oraz najmłodsi uczestnicy zawodów – przedszkolaki i uczniowie szkoły podstawowej. Udział w biegu tych najmłodszych jest zawsze dużym przeżyciem nie tylko dla nich samych, ale także dla towarzyszących im rodziców. Po sportowych zmaganiach na wszystkich zawodników  - też już tradycyjnie - czekał smaczny żurek przygotowany przez siostry urszulanki.

      Wspominając IV Bieg św. Urszuli, nie zapominamy o tych, którzy pomogli go w różnoraki sposób przygotować. Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem miasta Pniewy i pana Burmistrza za dofinansowanie medali okolicznościowych, a Starostwu Szamotulskiemu dziękujemy za dofinansowanie nagród dla dzieci i młodzieży. Podziękowania składamy również wolontariuszom, wśród których byli członkowie stowarzyszenia SMUL, uczniowie i pracownicy Szkoły Sióstr Urszulanek SJK, harcerze ze 103 PDSH i wolontariusze z Drużyny Szpiku.

      Organizatorami biegu byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pniewach oraz Stowarzyszenie Krzewienia Pedagogicznej i Duchowej Myśli św. Urszuli Ledóchowskiej.

 s. Anna Papierz