Piknikowe świętowanie – razem i radośnie Wyróżniony

Jak spędzić słoneczne sobotnie popołudnie? Oczywiście najlepiej w rodzinnym gronie i na świeżym powietrzu. Okazją do tego był VI już Piknik Rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców urszulańskiej szkoły i Stowarzyszenie Krzewienia Pedagogicznej i Duchowej Myśli św. Urszuli.

Piękna pogoda i mnóstwo atrakcji zgromadziły dużą grupę osób pragnących razem spędzić to sobotnie popołudnie. Były rodziny naszych uczniów, absolwentów i pracowników szkoły, byli nasi absolwenci – niektórzy też już ze swoimi rodzinami, nie zabrakło urszulanek. Cieszyliśmy się także obecnością pana burmistrza Jarosława Przewoźnego, ks. dziekana Konrada Jędrzejczaka oraz ks. proboszcza Marka Szukalskiego.

Uczestnicy pikniku mogli podziwiać: talenty artystyczne - muzyczne, taneczne i aktorskie - uczniów urszulańskiej szkoły, kulinarne - rodziców, a także pomysłowość i hojność sponsorów loterii. Nie zabrakło niespodzianek ….. na szkolnym boisku pojawili się niezapowiedziani goście ze Szwecji J. Rodzice naszych maturzystów swoim występem sprawili, że piknikowi goście mogli poczuć się jak na koncercie szwedzkiej ABBY. Nie zabrakło też różnych konkurencji rodzinnych, takich jak chociażby rzut kaloszem, turniej ręcznikówki czy zbijaka. Na najmłodszych czekały różnorodne dmuchańce.

Ale trzeba było pozostać z nami do końca. Ukoronowaniem dnia był koncert Piotra "Poisona" Plichty – rapera, który w swoich utworach mówi o relacjach międzyludzkich i wartościach, na których trzeba budować życie. Wokaliście towarzyszył wyjątkowy chór - Kids Gospel Joy, dzieci i młodzież, którzy w niezwykle radosny i dynamiczny sposób wyśpiewują chwałę i wdzięczność Panu Bogu. To była uczta dla ucha i ducha. Koncert został zrealizowany przez Stowarzyszenie SMUL w ramach zadania publicznego "VI Piknik Rodzinny" zleconego i współfinansowanego przez Burmistrza Miasta Pniewy.